Головна arrow Новини
Навчання працівників архівних відділів Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.09.2015
  2-3 вересня 2015 року при Сумському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування відбувся тематичний короткотерміновий семінар «Реалізація державної політики у сфері архівної справи» для начальників та спеціалістів архівних відділів районних державних адміністрацій і міських рад. Співробітники Державного архіву Сумської області ознайомили слухачів з новими нормативно-правовими актами з питань архівної справи та діловодства, прочитали лекції про проведення експертизи цінності документів, оформлення описів справ та науково-довідкового апарату до них, склад та зміст документів Держархіву області, надали методичні та практичні рекомендації з ведення облікових документів та складання планово-звітної документації, на базі обласного архіву провели практичні заняття з описування документів суду, територіальних управлінь юстиції, служби у справах дітей. Під час обміну досвідом архівісти обговорили проблемні питання в роботі архівних установ області.
 
Вшанування пам’яті полеглих бійців Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.09.2015

 3 вересня 2015 року у річницю загибелі на Луганщині бійців 9-ї батареї 27-го Сумського реактивного артилерійського полку відбулося відкриття пам’ятного знаку у м. Суми. Знак створений у формі дзвона з гільз та металу, знайденого на місці трагедії, на п’єдесталі пам’ятника розміщена табличка з іменами солдат, які героїчно загинули, захищаючи свободу і територіальну цілісність української держави. Співробітники архіву разом з усіма присутніми на мітингу вшанували пам’ять земляків, поклали квіти до меморіалу.

 
Участь в урочистостях до Дня визволення міста Суми Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.09.2015

 2 вересня 2015 року з нагоди 72-ї річниці звільнення міста Суми від фашистських загарбників працівники Державного архіву Сумської області вшанували пам’ять всіх загиблих за мир та свободу на рідній землі, поклавши квіти до пам’ятників Скорботної матері та воїнів Війська Польського, могил воїнів, які віддали життя за цілісність нашої держави на Сході України, та взяли участь в урочистому мітингу біля Меморіального комплексу «Вічна слава».

 
Виставки документів до 70-ї річниці завершення Другої світової війни та 72-ї річниці визволення Сум Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.09.2015

З 1 вересня 2015 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області у рубриці «Виставки» демонструються фотодокументальні виставки до 70-ї річниці завершення Другої світової війни та 72-ї річниці визволення міста Суми від фашистських загарбників. Виставки підготовлені за документами з фондів Держархіву області.

 
Чергове засідання експертно-перевірної комісії Держархіву області Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.08.2015
28 серпня 2015 року відбулося засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області, на якому були розглянуті та схвалені описи, що надійшли на розгляд ЕПК, номенклатури справ підвідомчих організацій, погоджені акти про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, положення про архівний підрозділ та експертну комісію установ, підприємств, організацій.
 
У Держархіві області новий заступник директора Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.08.2015
Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 14.08.2015 274Назаренко Інну Олександрівну призначено на посаду заступника директора – начальника відділу зберігання, обліку та довідкового апарату Державного архіву Сумської області. 26 серпня 2015 року директор архіву представив трудовому колективу новопризначеного заступника. Назаренко І.О. подякувала присутніх за високу довіру.
 
Фотодокументальна виставка до Дня незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.08.2015
З нагоди 24-ї річниці незалежності України на веб-сайті Державного архіву Сумської області у рубриці «Виставки» та в читальному залі 21 серпня 2015 року відкрито фотодокументальну виставку. В експозиції представлені документи Центрального державного історичного архіву м. Київ, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Сумської області, що відтворюють шляхи становлення української держави з часів козацької доби, Центральної Ради, Директорії, УНР до незалежної України.
 
Виставка до 24-ї річниці незалежності України Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.08.2015

З 10 серпня 2015 року у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації розміщена виставка архівних документів до 24-ї річниці незалежності України. В експозиції представлені документи Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, які відтворюють процес боротьби за незалежність України в різні періоди історії держави.

 
Засідання науково-методичної ради Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.08.2015

04 серпня 2015 року відбулося засідання науково-методичної ради Державного архіву Сумської області, на якому був представлений збірник методичних розробок ДАСО за 2014 рік (випуск 14). Збірник включає методичні рекомендації щодо підготовки відповідей на запити з публічної інформації працівниками архівних відділів (юридичних осіб) райдержадміністрацій та міських рад, примірну номенклатуру справ фінансового управління райдержадміністрації (міської ради). Методичні розробки пропонуються для використання в практичній роботі працівникам архівних установ, архівних підрозділів та діловодних служб органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, установ, підприємств та організацій.

 
Засідання колегії Держархіву області Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.07.2015
17 липня 2015 року проведене чергове засідання колегії Держархіву Сумської області за підсумками роботи архівних відділів районних державних адміністрацій і міських рад, структурних підрозділів обласного архіву у І півріччі 2015 року. На засіданні обговорені підсумки роботи із зверненнями громадян у ДАСО та архівних установах області за І півріччя 2015 року, результати огляду умов зберігання документів у вищих навчальних закладах м. Суми, стан архівної справи в архівних відділах Лебединщини. Особливу увагу було приділено питанню пожежної та охоронної безпеки архівних установах області.
 
До річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.07.2015
 16 липня 2015 року до 25-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в приміщенні читального залу архіву розгорнуто фотодокументальну виставку. До експозиції увійшли матеріали та інформаційні повідомлення місцевих ЗМІ, фотографії мітингу з вимогою Незалежності України у Сумах у жовтні 1990 р., надані Спілкою Української Молоді «Сумщина», статті відомих політиків, письменників, присвячені знаменній події. Документи та світлини відтворюють картину історичних подій початку 90-х років ХХ ст., що дали поштовх і напрямок процесу державотворення і проголошення власної незалежності.
 
Урочистості з нагоди річниці перемоги у Конотопській битві Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.07.2015
11 липня 2015 року працівники Державного архіву Сумської області на чолі з директором Олійником Ю.О. взяли участь у святкових заходах з нагоди 356-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України  Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року, що відбулися у с. Шаповалівка та м. Конотоп. Серед присутніх – перші особи області та Конотопського району, представники духовенства, козацьких організацій, політичних партій, широка громадськість. Учасники заходу поклали квіти біля пам’ятного знаку «Шаблі» на честь перемоги у Конотопській битві при в’їзді у с. Шаповалівка та до пам’ятника великого гетьмана Івана Виговського. В рамках свята у центрі Конотопа відкрито пам'ятний знак на честь героїчної оборони Конотопської фортеці 1659 року. На 4-тонній гранітній брилі вирізано Герб України з перехрещеними шаблями.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>