Головна arrow Новини
Архівісти серед переможців конкурсу Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.06.2010

У Сумській обласній державній адміністрації відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець" у 2010 р.

За результатом конкурсу третє місце у номінації "Кращий спеціаліст" зайняла головний спеціаліст відділу відділу організації та координації архівної справи ДАСО В.А. Марченко. Вітаємо!

 
Засідання ЕПК Держархіву області Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.06.2010
18.06.2010 відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії Державного архіву області.
 
Юридична реєстрація СІАЖ Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.06.2010
Державний архів Сумської області отримав свідоцтво про юридичну реєстрацію Сумського історико-архівного журналу - спільного видання Інституту української історіографії і джерелознавства ім. М.Грушевського, Сумського державного університету та Державного архіву Сумської області.
 
Презентація нового видання ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.06.2010

10 червня о 12-00 в бібліотеці Української академії банківської справи відбулася презентація першого тому збірника документів "Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині ", створеного архівістами області. Під час презентації була розгорнута виставка видань Державного архіву області, присвячена 85-й річниці його заснування.

 
До 149-ї річниці поховання Тараса Шевченка в Україні Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.06.2010

8 червня 2010 р. о 12 годині у приміщенні Сумського прес-клубу відбулася презентація виставки “Шевченківські свята української еміграції: афіші, запрошення, оголошення, програми” (1914-1943 рр.).

Виставка створена за матеріалами Національного архіву Чеської Республіки та Наукового архіву Болгарської Академії Наук і приурочена до 149-ої річниці поховання Тараса Шевченка в Україні (Чернеча гора у Каневі). Прес-анонс .

 
До 90-річчя від дня народження І.М. Кожедуба Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.06.2010

- В Державному архіві Сумської області відкрилася виставка документів , присвячена 90-річчю від дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба (1920-2010). Її он-лайновий варіант представлено на сайті ДАСО. Електронна версія виставки надана органам влади та місцевого самоврядування для проведення урочистих заходів на території області.

- На сайті ДАСО в розділі Статті: "Крила, які кличуть в небо " (до 90-річчя від дня народження І.М. Кожедуба)

 
На вшанування перемоги УСС Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.06.2010

До 95-річчя перемоги Українських Січових Стрільців на горі Маківка (1915-2010 рр.) в Державному архіві Сумської області експонується виставка документів

 
Планується капітальний ремонт приміщень архівного відділу Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.06.2010
Cесія Глухівської районної ради ухвалила рішення про виділення коштів на капітальний ремонт приміщень архівного відділу Глухівської райдержадміністрації у липні поточного року
 
Виставка документів Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2010
В Державному архіві області експонується виставка документів, присвячена дню пам`яті жертв політичних репресій.
 
Завершено монтаж технічної охорони Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2010
В Державному архіві Сумської області завершено монтаж та підключення системи технічної охорони приміщень
 
Нове видання Державного архіву Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.05.2010

Вийшов друком перший том збірника документів "Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині", присвячений 90-літтю Української революції та 70-літтю Сумської області.

Збірник включає нарис-огляд, унікальні документи з історії українського національного відродження, становлення органів державної влади, культурних, економіко-соціальних процесів, військових та політичних подій на території сучасної Сумщини, а також відомості про борців за волю та долю України – уродженців краю, ілюстрації та коментарі.

Видання вводить в науковий обіг новий обсяг документів з драматичного періоду визвольних змагань початку минулого століття, котрі відображають регіональні особливості процесу національного і державного відродження.

 
До 65-ї річниці перемоги над націонал-соціалізмом Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.05.2010

До 65-ї річниці перемоги над гітлерівської Німеччиною Державним архівом Сумської області:

- підготовлено виставку документів, яка експонується в читальному залі ДАСО та її електронний варіант на сайті архіву

- підготовлено генеалогічне дослідження "До питання про родовід Героя України Олексія Береста "

- підготовлено статтю "Вклонімося величним іменам "

- прочитано лекцію студентам Української академії банківської справи "Невідомий Олексій Берест"

- записана радіопередача про видатних земляків - героїв війни, яка прозвучить на обласному радіо 8 травня

- відбувся запис передачі для Сумського Інтернет-телебачення: "Різні версії історичної правди щодо оцінки Другої Світової війни та їх вплив на сучасну геополітику"

- продовжується робота над дослідженням родоводу видатного конструктора автоматичної зброї М.Т. Калашникова, започаткована ДАСО разом з Московським інститутом соціальної пам`яті

ДАСО взяв участь у науково-практичній конференції "Велика Вітчизняна війна 1941-1945: очима істориків, мовою документів, дослідженнями пошуковців", яка проходила у ліцеї ім. І. Харитоненка. Тема доповіді: "Людський вимір в дослідженні Другої світової війни"

 

 

 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>