Головна arrow Новини
Нове видання Державного архіву Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.05.2010

Вийшов друком перший том збірника документів "Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині", присвячений 90-літтю Української революції та 70-літтю Сумської області.

Збірник включає нарис-огляд, унікальні документи з історії українського національного відродження, становлення органів державної влади, культурних, економіко-соціальних процесів, військових та політичних подій на території сучасної Сумщини, а також відомості про борців за волю та долю України – уродженців краю, ілюстрації та коментарі.

Видання вводить в науковий обіг новий обсяг документів з драматичного періоду визвольних змагань початку минулого століття, котрі відображають регіональні особливості процесу національного і державного відродження.

 
До 65-ї річниці перемоги над націонал-соціалізмом Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.05.2010

До 65-ї річниці перемоги над гітлерівської Німеччиною Державним архівом Сумської області:

- підготовлено виставку документів, яка експонується в читальному залі ДАСО та її електронний варіант на сайті архіву

- підготовлено генеалогічне дослідження "До питання про родовід Героя України Олексія Береста "

- підготовлено статтю "Вклонімося величним іменам "

- прочитано лекцію студентам Української академії банківської справи "Невідомий Олексій Берест"

- записана радіопередача про видатних земляків - героїв війни, яка прозвучить на обласному радіо 8 травня

- відбувся запис передачі для Сумського Інтернет-телебачення: "Різні версії історичної правди щодо оцінки Другої Світової війни та їх вплив на сучасну геополітику"

- продовжується робота над дослідженням родоводу видатного конструктора автоматичної зброї М.Т. Калашникова, започаткована ДАСО разом з Московським інститутом соціальної пам`яті

ДАСО взяв участь у науково-практичній конференції "Велика Вітчизняна війна 1941-1945: очима істориків, мовою документів, дослідженнями пошуковців", яка проходила у ліцеї ім. І. Харитоненка. Тема доповіді: "Людський вимір в дослідженні Другої світової війни"

 

 

 
Технічне навчання в ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.05.2010

23 квітня в ДАСО проведено технічне навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки. В навчанні взяв участь увесь особовий склад архіву.

Фото №1

Фото №2

Фото №3

Фото №4

 
Новий номер СІАЖ Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.05.2010
Побачив світ VI-VII номер Сумського історико-архівного журналу. Згодом, на сайті ДАСО буде виставлено його електронну версію.
 
Розширене засідання колегії ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.03.2010

17 березня у Державному архіві Сумської області проведено розширене засідання колегії держархіву за участі працівників архівних відділів райдержадміністрацій та міськрад, трудових архівів, на якому підведено підсумки діяльності архівних установ області у 2009 р. та визначено завдання на 2010 р.

Рішення колегії 

 
Курси підвищення кваліфікації Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.03.2010

15 березня розпочали роботу курси підвищення кваліфікації при Державному архіві Сумської області. Програма курсів розрахована на працівників архівних установ області, архівних підрозділів установ, організацій та підприємств. В програму включені питання з архівознавства та діловодства.

Розклад занять  

 
Новий інформаційний ресурс ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.02.2010
На сайті ДАСО в розділі Наші видання з`явився новий інформаційний ресурс: "Розсекречені документи періоду нацистської окупації Сумської області 1941-1943 років: Огляд документів".
 
Про веб-сайт ДАСО Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.02.2010
В розділі "Нормативна база" розміщено Наказ "Про реорганізацію та супровід веб-сайту Державного архіву Сумської області".
 
Пам`яті героїв Крут Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.01.2010

До 92-ї річниці бою під Крутами Державним архівом Сумської області:

- підготовлено виставку документів, яка експонується в читальній залі ДАСО.

-  надано допомогу УСБУ в Сумській області для підготовки документальної виставки.

- "Скорботна Україна править тризну" (читати в розділі Статті).

 
Новий трудовий архів Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.01.2010
20 січня відбулося урочисте відкриття Недригайлівського районного трудового архіву. Нова установа прийматиме на зберігання документи з особового складу ліквідованих підприємств, які знаходились на території Недригайлівського району. У відкритті взяли участь керівники районної ради, районної державної адміністрації та Держархіву області.
 
До дня працівників архівних установ Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.12.2009
Заступник директора ДАСО Ю.О. Олійник взяв участь у передачі обласного радіо, присвяченій Дню працівників архівних установ.
 
Легенди Сумщини Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.12.2009
На Радіо 'Слобода-FM' стартував проект 'Легенди Сумщини', покликаний довести, що в Сумській області не менше таємниць і легенд ніж у стародавніх замках Європи чи руїнах Давнього Сходу. Для цього журналісти та історики об’єдналися, аби відтворити в радіопостановках найбільш романтичні, цікаві й таємничі історії, що колись трапилися на Сумщині. До цього проекту долучився і Державний архів Сумської області. Передбачається створити цикл радіопередач з залученням архівних досліджень і про видатних людей Сумщини.
 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>