Головна arrow Новини
Виставка до річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.07.2016
15 липня 2016 року до 26-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України на сайті Держархіву розгорнуто фотодокументальну виставку. До експозиції увійшли матеріали та інформаційні повідомлення місцевих ЗМІ, фотографії мітингу з вимогою Незалежності України у Сумах у жовтні 1990 р., надані Спілкою Української Молоді «Сумщина». Документи та світлини відтворюють картину історичних подій початку 90-х років ХХ ст., що дали поштовх і напрямок процесу державотворення і проголошення власної незалежності.
 
До 73-х роковин Волинської трагедії Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.07.2016
11 липня 2016 року головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Клюєва О.О. взяла участь у засіданні у форматі «круглого столу» на тему «Волинська трагедія 1943 року: історична правда та шляхи українсько-польського примирення», що відбулося у приміщенні Сумської міської центральної бібліотеки імені Т.Г. Шевченка. У ході зустрічі науковці, представники влади та громадськості обговорили питання однієї з найбільш суперечливих сторінок українсько-польських відносин – трагічного протистояння на Волині.
 
Засідання колегії Держархіву області Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.07.2016
08 липня 2016 року проведене чергове засідання колегії Держархіву Сумської області за підсумками роботи архівних відділів районних державних адміністрацій і міських рад, структурних підрозділів обласного архіву у І півріччі 2016 року. На засіданні обговорювалися підсумки роботи із зверненнями громадян у ДАСО та архівних установах області, результати усунення недоліків, виявлених комплексними перевірками в архівних відділах Лебединської РДА та Лебединської міської ради. Особлива увага була приділена стану виконавської дисципліни та організації виконання Держархівом області завдань, визначених актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, Державної архівної служби України, розпорядженнями та дорученнями голови Сумської обласної державної адміністрації.
 
До 357-річчя перемоги козацького війська в Конотопській битві 1659 року Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.07.2016
 З 07 липня 2016 року на сайті Держархіву області у рубриці «Виставки» розміщена документальна виставка за документами Центрального державного історичного архіву України, м. Київ (ЦДІАК України) та матеріалами Державного архіву Сумської області до 357-річчя перемоги козацького війська під проводом гетьмана Івана Виговського в Конотопській битві 1659 року. Документи, що експонуються, відображають передумови і причини війни, насамперед, через унікальний документ «Маніфест від імені Війська Запорозького до володарів Європи». Мовою документів (російських, польських, українських) описано власне Конотопську битву. Наведено оцінку очевидців і літописців тих вікопомних подій.
 
До 20-ої річниці прийняття Конституції України Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.06.2016
24 червня 2016 року в читальному залі Державного архіву Сумської області та у приміщенні Сумської обласної державної адміністрації відкрито фотодокументальні виставки, присвячені 20-ій річниці прийняття Конституції України. На виставках експонуються конституційно-правові і законодавчі акти, на яких ґрунтувалися та закріплювалися найголовніші форми життя суспільства у певні етапи розвитку української держави: Конституція Пилипа Орлика 1710 р., Універсали Української Центральної Ради 1917-1918 рр., Проект Конституції Української держави 1918 р., Конституція УСРР 1921 р., Конституція УРСР 1937 р., а також Укази та постанови Президії Верховної Ради УРСР та Верховної Ради України про процес українського державотворення.
 
Чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.06.2016
24 червня 2016 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Сумської області з порядком денним: внесення змін до списків № 1, № 2 – джерел формування Національного архівного фонду, розгляд та схвалення описів, що надійшли в ЕПК, погодження номенклатур справ підвідомчих організацій, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, положень про експертну комісію та про архів установ, підприємств, організацій. На засіданні ЕПК була розглянута і погоджена Примірна номенклатура Служби у справах дітей райдержадміністрації (міської ради).
 
Семінар для працівників діловодних служб та архівних підрозділів Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.06.2016
23 червня 2016 року співробітниками відділу формування НАФ та діловодства був проведений семінар для працівників діловодних служб та архівних підрозділів обласних організацій списку № 1 – джерел формування НАФ з теми: «Застосування єдиних вимог щодо створення управлінських документів, порядок їх архівного зберігання в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності».
 
Комплексна перевірка роботи архівного підрозділу Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.06.2016
16 червня 2016 року головним спеціалістом відділу формування НАФ та діловодства Пєшковою Т.О. проведено комплексну перевірку роботи служби діловодства, експертної комісії та архівного підрозділу в Сумській обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення.
 
До уваги дослідників та користувачів! Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.06.2016
13 червня 2016 року на сайті Державного архіву Сумської області започаткована нова рубрика «Документи online».
 
Комплексна перевірка роботи архівного підрозділу обласного комунального закладу Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.06.2016
03 червня 2016 року головним спеціалістом відділу формування НАФ та діловодства Пєшковою Т.О. проведено комплексну перевірку роботи служби діловодства, експертної комісії та архівного підрозділу в обласному комунальному закладі «Сумська обласна дитяча бібліотека ім. М. Островського».
 
Треті Петровські читання Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.06.2016
 02 червня 2016 року начальник відділу інформації та використання документів Гончарова І.Є. взяла участь у третіх «Петровських читаннях», присвячених 80-ій річниці від дня народження журналіста-краєзнавця, дослідника Петрова Г.Т., які відбулися у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці. В заході взяли участь працівники архівних установ, музеїв і бібліотек Сумщини, краєзнавці, представники громадських організацій та засобів масової інформації. Спогадами про відомого земляка поділилася колишній заступник директора Державного архіву Сумської області, упорядник фонду Петрова Г.Т. Людмила Анатоліївна Покидченко.
 
Комплексна перевірка роботи служби діловодства Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.06.2016
31 травня 2016 року начальником відділу формування НАФ та діловодства Кузьміною Н.М. проведено комплексну перевірку роботи служби діловодства, експертної комісії в Сумській обласній профспілковій організації працівників споживчої кооперації.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>