Головна arrow Статті arrow До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні
До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.05.2014
Інна Євгеніївна Гончарова,
Начальник відділу інформації та використання документів
Державного архіву Сумської області   
              

          «Цей день назавжди в пам’яті народній».


          Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року день - 9 травня оголошено днем всенародного торжества -  святом Перемоги.
          Перемога над фашистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні була досягнута ціною величезних зусиль і жертв українського народу, який згуртувався у єдиний бойовий табір, щоб дати гідну відсіч ворогові. Тільки прямі матеріальні збитки народного господарства України склали 285 млрд. крб. Безповоротні людські втрати України - понад 6 млн. чоловік.
         
       Сумська область, як і інші українські території зазнала величезних людських  втрат: з фронтів війни не повернулись 155833 чоловік, у партизанській і підпільній боротьбі, у русі антифашистського опору загинули 5218 чоловік, унаслідок бойових дій і каральних акцій окупантів загинуло 43731 мирний житель. Багато людей померло на каторжних роботах у Німеччині, куди з області примусово було вивезено 78038 чоловік. Загальні збитки, завдані народному господарству Сумської області склали 14 млрд. 231 млн. крб.
       Наближаючи Перемогу чимало подвигів звершили справжні захисники   Батьківщини - уродженці Сумщини.  Із них 120 000 отримали ордени та медалі, 181 воїн став Героєм Радянського Союзу, з яких 44 - нагороджено посмертно. Повними кавалерами ордена Слави стали 32 земляки.
Назавжди в пам’яті народній залишаться імена понад 40 тисяч воїнів, які полягли смертю героїв на сумській землі, визволяючи її від фашистів.
        … 9 травня. Сумщина святкує День Перемоги. В обласному центрі - місті Суми юрби народу почали збиратися на Червоній площі задовго до відкриття мітингу. Пісні, музика, привітальні вигуки. Загальноміський мітинг, в якому брали участь 25 000 чоловік пройшов з великим піднесенням. На мітингу виступили представники влади, військових, інтелігенції, дружини фронтовиків. Після мітингу пройшли народні гуляння, а ввечері в театрі ім. Щепкіна відбувся великий народний концерт.
        У Конотопі,  Шостці,  Ромнах,  Охтирці, Лебедині, Глухові, Кролевці, Путивлі, Тростянці та Білопіллі в мітингах брало участь від 5 до 20 тисяч чоловік. Усього в містах області в мітингах було задіяно більше 125 тисяч людей. На мітинги до Дня Перемоги вийшло 625 тисяч колгоспників. На території Сумської області у цей славетний день відбулося 1500 мітингів, які охопили 750 тисяч міського та сільського населення.
        Український народ дбайливо зберігає пам’ять про загиблих воїнів. Пам’ять потрібна живим, щоб бути гідними тих, хто віддав життя за нашу свободу та незалежність.

Додати посилання на цю статтю | Переглядів: 1148

Написати перший коментар
RSS-лента

Додавання коментаря
  • Будь ласка, додержуйтесь теми статті.
  • Особиста переписка та образи будуть видалені.
  • Не використовуйте коментарі для роскрутки свого сайта. Такий матеріал будет видалено.
  • Перед натисканням на кнопку 'Відправити' обновіть сторінку, щоб отримати новий код безпеки.
  • Майте на увазі, що попередній пункт має значення тільки в тому випадку, якщо був введений неправильний код безпеки.
  • Важливо!
  • Ваше повiдомлення не повинно бути коротше за 100 символiв та не повинно мати посилань на iншi сайти.
  • Дозволяється лише вказувати назви без використання http://www.
  • В iншому випадку повiдомлення буде заблоковано.
  • Наприклад: http://www.daso.sumy.ua/ - невiрно; daso.sumy.ua - вiрно.
Им'я:
E-mail
Домашня сторінка
Тема:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Коментар:Код:* Code
Я бажаю бути поінформованим на email про наступні коментарі

Останє оновлення ( 07.05.2014 )
 
< Попередня   Наступна >